9.10.2017

Güzel İzmir saadet zinciri ile bir kez daha anıldı

Değerli Gazateci Dinçer Gökçe' nin saadet zinciri haberlerine İzmir' den bir yenisi daha eklendi. Kendisini bu konudaki duyarlılığından dolayı canı gönülden tebrik ediyor ve sonuna kadar destekliyorum.

Hürriyet' ten Dinçer Gökçe' nin haberine göre "İZMİR merkezli bir şirketin, aralarında ev kadınları ve esnafların da olduğu yüzlerce kişiden topladığı paralarla sırra kadem bastığı ortaya çıktı. Bir tür saadet zinciri olan sisteme para yatıranların ömür boyu gelir elde edecekleri vaat edildi. Sisteme para kaptıran kişiler savcılıkların yolunu tutarken, suçlanan isimlerden Özkan Cıbır ise, şirketteki diğer ortağını sorumlu tuttu." Dinçer Gökçe Haziran 2017 bu konu ile ilgili yine haber yapmıştı bu haberin detayınada kaynaklar bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Haber de belirtildiği üzere "Wee Comi Organizasyon San. ve Tic. Ltd. adı ile kurulan şirketin yüzde 88 hissesi Özkan Cıbır’a, kalan hisse ise Naci Açış’a aitti. Sistem bir tür piramit yapılanma. Vaad edilen en temel husus ise, ömür boyu düzenli bir gelir elde etme imkanı olarak açıkladı. Sisteme üye olmak için belirli fiyatlardan paket satın alması istendi. Paket tutarı 90 dolar ile 990 dolar arasında değişiyordu. İddiaya göre, sisteme dahil edilecek esnaflardan alış veriş yapan tüketicilerin de indirimli alış veriş imkanı elde edecekleri öne sürüldü."

Bu haberler ne kadar çok paylaşılırsa insanlar için o kadar farkındalık olacaktır. Lütfen haberleri sosyal medyanızda paylaşın bu ve buna benzer dolandırıcılık faaliyetleri için kurulan tuzaklara insanlarımız düşmesin.

Hızlı ve kolay para kazanma isteği ile yola çıkan fakat sonunda hüsran yaşayan mağdur olan aileri görmek çok üzücü lütfen duyarlı olalım güzel Ülkemize sahip çıkalım. Dolandırıcı sahtekarlara fırsat vermeyelim. 

Haberi kaynağı alt tarafta belirtilmiştir. Weeconomy Saadet Zinciri yapılanmasının tüm detaylarını haberin kaynağından okumanızı tavsiye ederim.

Kaynaklar:

Diğer Yazılarım;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder