25.07.2012

Tüketici Hakları Merkezi Alo Şikayet

Tüketici Hakları Merkezi(TÜ-MER) Şikayet Komitesi'ne şikayet yağıyor. Komite Başkanı Bayram ÇİĞDEM; (212) 611.10.00 nolu telefon hattı ve www.tuketicimerkezi.org - www.tumer.org sitelerinde yayında olan E-Tüketici Projesine aylık ortalama 300 (üçyüz) tüketicinin müracaat ettiğini belirtti. 

TÜ-MER bünyesinde hizmet vermekte olan Şikayet Komitesi biri profesyonel olmak üzere hukukçu ve tüketici hakları uzmanı gönüllüler tarafından oluşuyor. Komite özellikle hafta içi 09:30-13:00 ile 14:00-17:30 arasında şikayetlere telefonla cevap veriyor. Ayrıca tüketiciler 24 saat www.tumer.org ta yayınlanmakta olan E-Tüketici Projesi ile de müracaatta bulunabiliyor. Her iki başvurunun ortak özelliği ücretsiz ve pratik olması. 

Şikayet Komitesi Başkanı Bayram ÇİĞDEM telefonla haftada ortalama 65 tüketicinin şikayetini cevapladıklarını, internet üzerinden gelen şikayetlerle birlikte bu sayının aylık 300’ü bulduğunu ifade etti. Genelde elektronik cihazlarla ilgili şikayetlerin yoğunlukta olduğunu belirten ÇİĞDEM; “hakkını aramak isteyen tüketiciler derneğimizin telefon hattına ve E-Tüketici Projesine çekinmeden başvuruda bulunabilir. Tüketicilerimize her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Çözüm yollarını gösterdiğimiz gibi şikayetlerine uygun dilekçe örneğini E-Dilekçe Projesinden ücretsiz olarak temin etmelerini sağlıyoruz. Projelerimizin uygulanabilir ve gerçekçi olması için belli bir zaman dilimine sıkıştırmadık. Tüketicileri haklarını aramaya davet ediyorum." dedi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Saygılar, Sevgiler...
Hüseyin Dikmen