9.02.2010

Böyle ekran görülmedi

Muhteşem bir bir manzaraya tanıklık edin! İşte görenleri hayretler içerisinde bırakan monitörler...
    
2010 yılı yeni teknolojik cihazlar için çok verimli bir yıl olacak gibi görünüyor.Üç boyutlu televizyonların yanı sıra şeffaf ekranlı cihazlar 2010'a damgasını vuracak gibi görünüyor. CES 2010'da Samsung bu konuda tam anlamıyla gövde gösterisi yaptı.

Yeni tanıttığı 14 inçlik şeffaf OLED ekranlı diz üstü bilgisayarın prototipi,şeffaf ekran konusunda şimdiye kadar geliştirmiş benzerlerinden daha ilgi çekici görünüyor.
Şu ana kadar gördüğümüz örnekler genellikle % oranında şeffaf iken,Samsung'un yeni prototipi tam %40 oranında şeffaflığa sahip.Fakat bu diz üstü bilgisayar yakında piyasa olmayacak.

Samsung onun yerine dokunmatik şeffaf OLED ekranlı IceTouch medya oynatıcısını 2010'un ilk yarısında satışa sunacağını açıkladı.2 inçlik ekranı çift tarafından da kumanda edilebilecek olan IceTouch'ın fiyatı ile ilgili olarak henüz bir bilgi verilmedi.

Fakat Sony Ericsson'un duyurduğu şeffaf ekranlı Xperia Pureness'in 1000 doları aşan fiyatını hesaba katınca IceTouch'ın da pek ucuz olmayacağını tahmin etmek zor değil...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Saygılar, Sevgiler...
Hüseyin Dikmen