30.12.2016

Yeni kimlik kartlarında başvuru tarihi belli oldu.

İşte yeni kimlik kartları için gerekli belgeler, başvurusu tarihi ve yeni kimlik kartları fiyatlarını içeren detaylar...

Yeni kimlik kartları için başvuru tarihleri belli oldu. Bazı pilot illerde dağıtılmaya başlanan yeni kimlik kartları için ücretler ve gerekli belgeler açıklandı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 2017 yılının Ocak ayı itibariyle vatandaşlara dağıtılacak olan yeni kimlik kartı için online randevu sistemini hazırda bulundurdu.

Birçok ilde pilot uygulama dahilinde devam edilen yeni kimlik kartı başvuruları 2 Ocak 2017 tarihinde başlıyor. Online randevu sistemi ile nüfus dairelerine gitmeden elde edilebilecek olan yeni kimlik kartlarının fiyatları da belirlendi.

İl Nüfus Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, yeni kimliklerin uluslararası standartlara uygun olduğu belirtildi.

İl Nüfus Müdürlüğü : "Polikarbon materyalden oluşan, temaslı-temassız yonga içeren ve uluslararası standartlara uygun, en gelişmiş güvenlik öğelerini içinde barındıran kimlik kartları, vatandaşa ait nüfus, fotoğraf ve biyometrik verilerin, üzerindeki temaslı yongaya güvenli bir şekilde kaydedilmesinden sonra, yetkisiz kimseler tarafından içindeki verilerin yeniden üretilmesini ya da değiştirilmesini olanaksız hale getirecek şekilde tasarlanmıştır.” denildi

Kimlik kartı başvurusu yurt içinde, Genel Müdürlük web portalı (https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr) üzerinden ya da Çağrı Merkezi (199) aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılabilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Saygılar, Sevgiler...
Hüseyin Dikmen