11.03.2014

Bonsai diğer adıyla Bonzai Nedir?Bonsai diğer adıyla Bonzai Nedir?

Daha geçenlerde bir yakınımızın çocuğunun kullandığı bu BONZAİ adındaki uyuşturucu hakkında biraz araştırma yaptım ve sonuçları facia diyebilirim. Bu sonuçları sizinle paylaşarak bilinçli olma adına bir şeyler yapmak istedim sizde kendi sayfanızda paylaşarak bir çok kişiyi bilinçlendirebilirsiniz.

Bonzai  Bon (tabak), Sai (ağaç) kelimelerinden oluşan Bonsai kelimesi, tabak ya da taş üzerinde yetiştirilen, minyatürilize edilmiş ağaçları ifade eder. Türkçeye Bonzai olarak geçmiştir. 3 - 4 yıl önce piyasada olmayan bu uyuşturucu madde son zamanlarda ülkemizde ve dünyada hızla yayılmaktadır. Çok tehlikeli olan bu uyuşturucu tek seferde bile ölüm riski oluşturabiliyor ve öldürüyor. Örneklerini belki görmüş ve ya duymuşsunuzdur. Tek bir duman bile öldürebilir ölüm riski vardır zamanın en tehlikeli uyuşturucuları arasındadır. Kullanıldığı zaman terleme ağız kuruluğu “Bad trip” Yani ölüm tribi neden olur ve ölüm riski çok yüksek bir uyuşturucudur.  Bir anda korku  dünyadan başka  bir yere  gidiş halüsinasyon görme, öldüğünü ve yahut öleceğini düşünme düşüncesi, kullanan bireyleri, kalp krizi geçirip  o anda ölümüne neden olabiliyor.
En çok ölüm getiren maddelerin arasında yer alan bonzai adlı ölüm tuzağını  son kez ismini duyun ve unutun  hayatınızda bu ismi duymamış olun ve unutun gitsin demek isterdim fakat çevremizde gençlerin ağzından düşmeyen bu zehirli maddeyi bilmeniz gerekiyor bu zehire gençler hatta çocuk yaşta gençler 5 TL gibi bir rakama satın alabilmeleri en büyük faciadır. Biz ebeveynlerin bu konularda bilinçli olması ve geleceğimiz olan çocuklarımızı bu gibi zehirlerden korumak için bilgi edinmeli ve çocuklarımızla sürekli ilgilenmeliyiz. Bu uyuşturucu maddenin başka başka adları ve türleri vardır. Bunlar  Jamaica Gold,  Jamaica Süpram, Jamaica VIP ve Jamaica Exterme  gibi isimler geldiği ülkeye yetiştirildiği ülkeye göre farklılık göstermektedir. Aynı şekilde bu maddelerde nefes daralması ani kan basıncı yükselmesi ateş basmasına neden oluyor. Kullanan kişi ne oluyor bana? Bura nere?  Neredeyim öldüm mü? ölecek miyim? Gibi korkuları içinde kalıyor ve kalp krizi geçirip ölebiliyor.

Tek dumanda bile ölüm riski % 99 olan bünyeye göre ve ya kullanıcıya göre bu değişir sonuçta anlık ölümlere neden olan bir maddedir. 

Uzun süre kullanımında ne gibi belirtiler oluyor?
Bu maddeyi   5 - 6 kez kullanımdan sonra;
Vücutta büyük ve normal sivilceler
Hafıza kaybı ve delilik
Kusma
Ölüm Tribi ve Ani ölüm

Ülkemizde ve dünyada her şeyin sahtesi günümüz tabiriyle imitasyonu yapılmaktadır. Zaten zehir olan bu maddeleri daha ucuza elde etmek için tarım ilacı böcek zehiri ve fare zehiri ile yapıp daha ucuza üretmeye çalışanlar var aşağılık ötesi yaratıklar var.

Evlatlarımızı ve yakınlarımızın evlatlarını bu illetlerden uzak tutmak için elimizden gelen bütün çabayı gösterelim bu tür maddelere bulaşmış kişilerin mutlaka uzman kuruluşlarda tedavi altına alınması gerekmektedir. Hiçbir şey vaz geçilmez değildir.

Bu tür maddeleri sattığını düşündüğünüz kişileri oturduğunuz yerden Emniyet Müdürlüğünün İhbar merkezine https://www.iem.gov.tr/iem/?menu_id=34 adresten şikayet edebilirsiniz. Gelişmiş ülkeler neden gelişmiştir çünkü herkes bir polistir nerede bir yasal olmayan iş varsa bireyler şikâyet ederler.

BU YAZIYI LÜTFEN PAYLAŞIN İNSANLARI BİLİNÇLENDİRELİM….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
Saygılar, Sevgiler...
Hüseyin Dikmen