18.10.2018

Nwork saadet zinciri iddiaları

Takip ettiğim Hürriyet Gazetesi yazarlarından Dinçer Gökçe’ nin haberine göre yine network marketing kılıfı altında bu kez de çörek otlu kahve, ozonlanmış zeytinyağı ve yaşlanmaya karşı krem gibi ürünler aracılığı ile faaliyet sürdüren  nwork adında bir şirketin haberi yaptı. Bizimde saadet zincirleri ile ilgili olan haberlerimizin yanında yeri alması için birkaç kelamda biz edelim dedik. 

Ülke genelinde 10.000 kişinin para yatırdığı sistem eski yazılarımızda bahsettiğimiz pramit sistemi ile dolandırıcılık iddiaları ile şikayetlerin başlaması sonrasında Bakanlığın harekete geçmesi ve hazırlanan raporda, sisteme yeni üye dahil edilerek para toplamaya dayalı piramit sistem olduğu kaydedildi. Eğer iddialar doğru ise sistem 10.000 kişiyi silkeledikten sonra anca durdurulabilmiş olması biraz üzücü bu konuda bilinçli okuyan sorgulayan araştıran bir toplum olmadığım sürece daha çok saadet zincirleri başarılı olacaktır.

Unutmayın ki “bedava peynir fare kapanında bulunur” kolay para ya da insanları size olan güvenini kullanarak doğru olduğunu bilmediğiniz ben girdim birini daha getirirsem para kazanacağım diye başlayan bütün yapılardan uzak durun hepsi kan emici vampirden beter insanların kurduğu sistemlerdir. Bu yapılarda ürünler genelde formalite yada bedelinin çok üstünde rakamalar ile satılır. Sisteme giriş için yatırılan paranın iş kuruyorsun tabi sermaye yatıracaksın söylemleri ile başlayan yalanlar bütününden oluşur. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme